Ratusz Staromiejski, 11 stycznia 2014 r, godzina 11:00

Wydarzenie rozpoczniemy wspólnym czytaniem fragmentów wydanej przez nas książeczki pt.: "Całkiem nowe bajeczki". Teksty interpretować będą aktorzy Teatru Miniatura. Planujemy także kiermasz książek Wydawnictwa EneDueRabe dystrybuującego m.in. naszą książeczkę. Przy okazji będzie można nabyć "Całkiem nowe bajeczki", do czego serdecznie Państwa namawiamy. Nie wystarczy jednak, żebyśmy powiedzieli: kupujcie Państwo naszą książeczkę, bo jest dobra. Mamy nadzieję, że teksty same przemówią do Państwa i do Państwa Pociech. A jeśli i teksty to mało, to wierzymy, że kontakt z ilustratorami, których twórczość promujemy na stronach naszego zbioru, pomoże Państwu podjąć jedyną słuszną decyzję.

Po wspólnym czytaniu zapraszamy na stanowiska aż pięciu wspaniałych trójmiejskich artystek. Warsztaty ilustratorskie dla dzieci przeprowadzą ilustratorki, które współpracowały z Fundacją przy "Całkiem nowych bajeczkach", autorki ilustracji do kilku opowiadań zawartych w zbiorze, Panie:

  • Agata Bereza
  • Agata Półtorak
  • Zosia Plucińska

Nasze Artystki jeszcze w tajemnicy przygotowują szczegółowy program każdego z warsztatów, niemniej zdradzamy, że Najmłodsi będą mogli zapoznać się z techniką "szmatkową", tj. tworzeniem prac plastycznych z kolorowych tkanin. Będzie także okazja do malarskich szaleństw, jak również do własnej, autorskiej stworzenia maski karnawałowej.

Do współpracy zaprosiliśmy również Panią Sandrę Szewczuk, która choć nie brała udziału w naszym projekcie książeczkowym, ponieważ wówczas jeszcze się nie poznaliśmy, wspaniale pracuje z dziećmi, sama prowadzi autorskie warsztaty ilustratorskie. Istnieje zatem 1000 powodów, żeby Fundacja z naszą misją promowania twórczości, chciała widzieć Panią Sandrę wśród animatorów wydarzeń przez nas inicjowanych.

Ponadto Mali Uczestnicy będą mieli wyjątkową szansę zapoznania się z procesem powstawania samej książki. Część warsztatową poprowadzi bowiem także Pani Joanna Kurowska, której Fundacja zawdzięcza wykreowanie projektu graficznego "Całkiem nowych bajeczek". Osobiście jesteśmy zachwyceni efektami pracy Pani Joanny i mamy nadzieję, że Najmłodszym nasz entuzjazm się udzieli.

Warsztaty skierowane są do grupy wiekowej 4+. Z uwagi na konieczność zakupu odpowiedniej ilości materiałów plastycznych, bardzo prosimy potwierdzać udział w warsztatach na adres: agolebiowska@fundacjafoster.pl ze wskazaniem w korespondencji nazwiska prowadzącej warsztaty. Istnieje możliwość wzięcia udziału w więcej niż jednym warsztacie, a nawet we wszystkich, o ile tylko czas (i cierpliwość Najmłodszych) nam na to pozwoli. Planujemy zakończyć wydarzenie około godziny 14:00.

Na stanowiskach będzie okazja do podziwiania prac Artystek. Osobiście skusilibyśmy się na pewno na nabycie niejednego z ich dzieł!

Jeszcze raz, serdecznie zapraszamy!