"CAŁKIEM NOWE BAJECZKI" W SPRZEDAŻY JUŻ WKRÓTCE

Po 3 latach udało nam się doprowadzić do końca projekt wydawniczy. Przedstawiamy Państwu rezultat tych prac: zbiór 11 opowiadań dla dzieci, z których każde jest autorstwa innego Autora. Każde zilustrowane zostało przez innego Ilustratora. Całość dopina nowatorski projekt graficzny Pracowni (http://www.pracownia.pl/). "Całkiem nowe bajeczki", bo taki tytuł nosi zbiór, są pokłosiem I Konkursu literackiego na bajkę dla dzieci ogłoszonego w Fundacji w 2010 r.

Dlaczego warto pochylić się nad tą publikacją?

  • Bo stanowi przegląd polskiej ilustracji dziecięcej, a warto od najmłodszych lat pokazywać dzieciom bogactwo i różnorodność także w tej dziedzinie i tak kształtować ich gusta.
  • Bo warto usłyszeć głos młodych, prawie nieznanych twórców, którzy mają coś ważnego do powiedzenia małemu czytelnikowi i naprawdę umieją pisać.
  • Bo to utwory nagrodzone i wyróżnione przez grono znawców literatury dziecięcej, które powołaliśmy do rozstrzygnięcia Konkursu: autorkę znanych i lubianych książeczek dla dzieci, dr Roksanę Jędrzejewską-Wróbel oraz pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, dr Monikę Pomirską i dr Annę Wasilewską.
  • Bo każdy tekst jest inny; innego autora; reprezentuje indywidualny tok myślenia i odrębny światopogląd, wyrażony w prozie lub wierszem.
  • Bo każdy tekst ma innego ilustratora, który w technice, która mu najbardziej odpowiada i zgodnie z własną wyobraźnią, prezentuje świat przedstawiony.

Zamysłem Fundacji, zgodnym zresztą ze statutową misją wspierania talentów, było wychwycenie utworów świeżych, napisanych przez autorów debiutujących lub nieznanych szerszemu kręgowi czytelniczemu. Fundacja zdecydowała się powierzyć ilustrowanie tekstów młodym, obiecującym, przeważnie debiutującym na rynku ilustratorom. Niektórzy z nich wcześniej zyskali szersze uznanie wśród znawców dziecięcej ilustracji i zostali nagrodzeni w konkursie Książka dobrze zaprojektowana ? zacznijmy od dzieci. Wybór zatem nie był przypadkowy.

Książka będzie debiutować na Targach Książki dla Dzieci w Krakowie. Formalnie dystrybucją zajmie się EneDueRabe (zapowiedź nieco wyprzedza fakty) oraz Fundacja FOSTER. Tytuł można nabyć już dziś w Fundacji, mailem na adres agolebiowska@fundacjafoster.pl. Cena: 47 PLN - i - choć wysoka, książka jest jej warta.

Zapraszam serdecznie do lektury!