02.01.2012
I edycja Konkursu literackiego i jej pokłosie

Jest troszkę tak, że komunikuję Państwu rzadko albo wcale o postępach prac, bo komunikat ten wymaga ode mnie pochylenia głowy i przeprosin, a przychodzi mi to z ciężkim sercem. Przepraszam Autorów, że do dziś książeczki nie ma w ofercie rynkowej. Nie uszło zapewne uwagi Autorów, że odwlekanie daty publikacji nie leży w ich interesie: bo cóż to za promocja twórców i twórczości, jeśli wokół książeczki ciągle jest cicho?! Jeden z Autorów dał nam słusznie odczuć gorycz własnego rozczarowania... rozczarowania brakiem profesjonalizmu w naszych działaniach.

Przepraszam Czytelników, że do dziś nie doczekali się zbioru naprawdę świetnych tekstów z równie interesującymi ilustracjami.

Na obronę Fundacji, bo niestety, nie moją własną, chciałabym rzec, że Fundacja jest młoda, mała i debiutująca na rynku wydawniczym. Stan osobowy Fundacji powoduje, że mnóstwo prac ogromnie rozciąga się w czasie.

Tak czy owak, jesteśmy coraz bliżej wydania książeczki z utworami nagrodzonymi i wyróżnionymi w I edycji Konkursu literackiego Fundacji FOSTER na bajkę dla dzieci. Wszystkie teksty zostały brawurowo zilustrowane. Pozyskaliśmy świetnych młodych lustratorów, nagradzanych wcześniej w konkursie "Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci". Mamy gotowy projekt graficzny. Jesteśmy po wstępnej korekcie redaktorskiej. Posiadamy środki na publikację. To wszystko wiedzą już Państwo z poprzednich doniesień. Na tym sukcesy się kończą. Ciągle poszukujemy zainteresowanego współpracą Wydawcy, który uniósłby ciężar promocji, dystrybucji i sprzedaży książeczki. Dopiero na etapie podejmowania decyzji, kto - który z Wydawców - będziemy podpisywali z Państwem umowy prawno-autorskie. Jeśli w ciągu najbliższych kilku miesięcy nie uda nam się znaleźć partnera do wydania, będziemy publikować pozycję we własnym zakresie i próbować unieść jej sprzedaż i dystrybucję samodzielnie, najlepiej, jak potrafimy. Koniec końców - najważniejsze, żeby książeczka się ukazała. W tym aspekcie Państwa nie możemy zawieść.

Z Nowym Rokiem, życzymy Państwu, Państwu Autorom, Państwu Ilustratorom i Państwu Sympatykom Fundacji samych sukcesów i pomyślności, a nam w Fundacji... życzymy jak najszybszego zamknięcia projektu wydawniczego i wydania książeczki.

AG