30.11.2011
II Konkurs literacki na bajkę dla dzieci rozstrzygnięty

Z miesięcznym opóźnieniem, wynikającym także z wydłużenia terminu do nadsyłania prac konkursowych, donosimy o wynikach II Konkursu literackiego na bajkę dla dzieci. Tym razem w pierwszej kolejności opublikujemy listę Autorów niepełnoletnich, którzy zasłużyli na najwyższe laury:

I miejsce

Agata Słomska Wyspa na opak

II miejsce

Anna Starczewska Czerwony Płaszczyk

III miejsce

nie przyznano

Wyróżnienie: Antonina Mańkowska, Michał Szymański Encyklopedia podróżników

Na wspomnienie zasługuje poziom tekstów nadesłanych przez Autorów niepełnoletnich (i ich Opiekunów - dziękujemy bardzo Pani Elżbiecie Brózdowskiej). Wszystkie (!) reprezentowały wysoki poziom literacki.

Przejdźmy do kategorii Autorów pełnoletnich. Jury długo się wahało. W br. nadeszło znacznie mniej tekstów konkursowych, być może z powodu ograniczenia tematyki do hasła przewodniego "Objaśnianie świata"; możliwe, że rozczarowaliśmy również ciągle przesuwającym się w czasie terminem publikacji utworów z I edycji (tu: więcej informacji opublikujemy w najbliższym tygodniu). Jury miało trudne zadanie, bo choć prac było mniej, nie wszystkie spełniały kryteria konkursowe. Niektóre nie mieściły się w ramach tematu, zatem świata nie objaśniały, inne nie posiadały wystarczającego poziomu literackiego. Jury postanowiło nie przyznać w tym roku I nagrody. Nie było tekstu, który zachwyciłby w takim samym stopniu całe jurorskie grono. Co do pozostałych nagród, nie było wątpliwości, że Autorzy w pełni zasługują na laury, pojawiały się natomiast różnice zdań co do kolejności. Po licznych naradach i konieczności skorzystania z głosu doradczego współpracownika Fundacji, Jury postanowiło przyznać nagrody:

II miejsce ex aequo:

Grażyna Serafin Liczenie Grzesia

Stanisław Plenzler Baśń o Wędrowcu na rozdrożach

III miejsce ex aequo

Cecylia Pierzchała Król Parku

Jolanta Tondys Bajka o jajkach(Osy)

Wyróżnienia

Elżbieta Janikowska Tęczowy most

Katarzyna Karpińska Oliwia z krainy jezior

Wszystkim nagrodzonym Autorom serdecznie gratulujemy!

Fundacja będzie się kontaktowała indywidualnie z nagrodzonymi Autorami w celu niezwłocznej wypłaty nagród.

Wyróżnionym Autorom również serdecznie gratulujemy i zachęcamy do kolejnych prób literackich.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, za dawkę estetycznych przeżyć i pozytywnej energii! Przepraszamy jeszcze raz za zwłokę w ogłoszeniu wyników.

Zobacz pełne uzasadnienie

AG