01.06.2010

W dniu szczególnym, bo Dniu Dziecka, Fundacja Wspierania Inicjatyw Twórczych i Naukowych ogłasza I Konkurs literacki na bajkę dla dzieci. Przedsięwzięcie jest organizowane z myślą o najmłodszych, tych w wieku przed-przedszkolnym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Do udziału zapraszamy wszystkich bajkopisarzy, który czują, że mają własną, oryginalną historyjkę do opowiedzenia. Liczymy także na młode talenty!

Wystarczy przesłać do dnia 31 października 2010 r. na adres kontakt@fundacjafoster.pl tekst spełniający wymogi określone w regulaminie, opublikowanym na www.fundacjafoster.pl. Bajka to bajka - zatem krótka, zwięzła, z morałem. Może dziać się tu i teraz, w Waszym domu, ogrodzie lub tuż za płotem sąsiada, wśród Waszych zabawek lub zabawek Waszych dzieci. Wyboru najciekawszych utworów dokona złożone ze znawców literatury i przedstawiciela Fundacji Jury, którego skład ogłosimy wkrótce. Trzem najlepszym autorom przyznamy nagrody pieniężne. Mamy nadzieję wyłonić 10 tekstów, które zasługują na opublikowanie. Jeśli się uda, w styczniu przyszłego roku poznamy nazwiska autorów najciekawszych tekstów, a w czerwcu spotkamy się z laureatami Konkursu na promocji książeczki, która ma za zadanie oczarować najmłodszych. Czy spełni oczekiwania - zobaczymy, wszystko w Waszych rękach!

Nie mamy patronów medialnych (jeszcze?), ani też rangi i renomy innych konkursów literackich organizowanych w kraju, niemniej to nic - zwykle zaczyna się od małych kroczków, by potem móc iść wydeptaną ścieżką. Mamy entuzjazm i wiarę, że warto się podejmować takich zadań, że przyjdzie dzień, gdy nasza inicjatywa doczeka się kolejnych edycji i ? może rozgłosu. Mamy nadzieję, że w trakcie trwania projekt nabierze rozpędu i dzięki Wam, Uczestnikom, dostanie skrzydeł! Zatem - do dzieła!

[AG]